Trzeba mieć sokole oko Czym skorupka... Dalej, wyżej, szybciej Biegaj z nami Spryt i tradycja Czar dwóch kółek

Aktualności

13 marca 2017

17 medali zdobyli nasi zawodnicy na 89. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych

11 marca na malo­wni­czo poło­żo­nych tere­nach Cen­trum Gostar na przed­mieś­ciach Jele­niej Góry od­były się 89. PZLA Mi­strzo­stwach Polski w Bie­gach Prze­ła­jo­wych. Star­to­wało pra­wie 600 zawo­dni­ków z 173 klubów. Nie bra­ko­wało czo­ło­wych pol­skich zawo­dników spe­cja­li­zu­ją­cych się w bie­gach śred­nich oraz dłu­gich. O tytuły mi­strzo­wskie wal­czyli zawo­dnicy w kate­gor­iach U-18, U-20 i se­nio­rzy, kobiety i mężczy­źni. Zawo­dnicy star­to­wali na róż­nych dys­tan­sach, w sumie bie­gów było 11. Bie­ga­cze z naszych klu­bów zdo­byli 17 medali — 6 zło­tych, 8 sre­brnych i 3 brązowe.

W biegu seniorek na 5 km mistrzynią Polski została Katarzyna Rutkowska KS Podlasie Białystok, srebrny medal wywalczyła Katarzyna Kowalska, brązowy medal zdobyła Angelika Cichocka SKLA Sopot, wychowanka naszego klubu ULKS Talex Borzytuchom. Seniorzy zmierzyli się na dwóch dystansach — 4 km i 10 km. W biegu na 4 km srebrny medal zdobył Mateusz Demczyszak LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, na 10 km tego samego koloru krążek wywalczył Marek Kowalski z GKS Żukowo.

W biegu kobiet U-20 na 2 km srebro zdobyła Julia Dias GKS Żukowo, srebrny medal wywalczyła w tej kategorii wiekowej ale w biegu na 4 km Łucja Wiktorowicz OLTS Opoczno Sport Team 9mistrzyni Zrzeszenia LZS). W biegu młodzieżowców na 3 km mistrzem kraju został Patryk Kozłowski RLTL ZTE Radom. W biegu na 6 km U-20 wszystkie medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia — złoty Mateusz Dębski RLTL ZTE Radom, srebrny Rafał Pogorzelski LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, a brązowy Nikodem Dworczak WMLKS Nadodrze Powodowo.

W biegu kobiet U-18 na 2 km złoty medal wywalczyła Katarzyna Główczewska ULKS Talex Borzytuchom. W tej kategorii wiekowej na dystansie 3 km wszystkie medale zdobył zawodniczki z naszych klubów — złoto Klaudia Kazimierska LKS Vectra Włocławek, srebro Klaudia Pawlus LLKS Osowa Sień (mistrzyni Zrzeszenia LZS), brąz Zuzanna Latańska MLKS Nadwiślanin Chełmno. W biegu mężczyzn U-18 na 3 km srebrny medal wywalczył Kamil Wichary LKS Kłos Olkusz. W biegu na 5 km w tej kategorii wiekowej złoty medal zdobył Tomasz Kurowski GKS Żukowo, a brązowy Daniel Kryzel ULKS Talex Borzytuchom.

Fot: PZLA Filip Moterski

Pozostałe aktualności

20 marca 2017

Sara Domagała z brązowym medalem Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie

W dniach 9-12 marca w Gru­dzią­dzu od­były się XVII Mi­strzo­stwa Pol­ski Senio­rek w Bok­sie. Brą­zowy medal w kate­gorii 57 kg wywal­czyła Sara Doma­gał z KS Skal­nik Wiś­niówka (gmina Masłów). To jej pier­wszy medal w kate­gorii senior­skiej, poprze­dnio zdo­by­wała medale jako kade­tka i ju­niorka, była m.in. mi­strzy­nią Pol­ski junio­rek. Jej tre­ne­rem jest ojciec Janusz Doma­gała. W półfinale nasza zawo­dni­czka zmie­rzyła się z Anetą Rygiel­ską (Pomo­rza­nin Toruń), która jest m.in. brą­zową meda­listką pier­wszych Igrzysk Euro­pej­skich w Baku. Prze­grała z ry­walką na punkty 0:5. Rygiel­ska później wywal­czyła tytuł mistrzyni kraju.

Podsumowanie roku 2016 Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS

17 marca w sali sesyjnej Sej­miku Woje­wódz­twa od­było się pod­su­mo­wa­nie roku dzia­łal­ności w War­miń­sko­-Mazur­skim Zrze­sze­niu LZS. Sto­wa­rzy­sze­nie na War­mii i Mazu­rach osta­tni rok może zali­czyć do bar­dzo uda­nych. Reali­zo­wało zada­nia mimo zna­cznie mniej­szego wspar­cia z kra­jo­wych źródeł (Mini­ster­stwo Sportu i Tury­styki oraz Mini­ster­stwo Rol­ni­ctwa). W su­kurs przy­szedł Samo­rząd Woje­wódzki, któ­rego dota­cje stały się zba­wienne i pozwo­liły przy­naj­mniej na utrzy­ma­nie dotych­cza­so­wego potencjału, a w wielu przypadkach na progres. W uro­czys­tości wzięli udział m.in.: mar­sza­łek woje­wódz­twa Gus­taw Marek Brze­zina, dyrektor Depar­ta­mentu Sportu Urzędu Mar­szał­kow­skiego Wal­de­mar Buszan, prze­wo­dni­czący War­miń­sko­-Mazur­skiego Zrze­sze­nia LZS Zbi­gniew Micha­lak. Kra­jowe Zrze­sze­nie LZS repre­zen­to­wał wice­prze­wod­ni­czący Jan Zalewski.

Wspaniały triumf Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski, wycho­wa­nek TKK Paci­fic Toruń, wygrał legen­darny monu­ment Medio­lan-­San Remo. Na fini­szu Polak w bar­wach Sky wyprze­dził Petera Sagana i Juli­ana Alaphi­lippa. To pier­wsze zwy­cię­stwo pol­skiego kola­rza w his­torii tego wyś­cigu. Wyś­cig Medio­lan — San Remo okre­ślany jako wio­senne mis­trzo­stwa świata. Trasa wyś­cigu liczyła 291 kilo­met­rów.

22 medale naszych zawodniczek na Mistrzostwach Polski Juniorek w Zapasach

W dniach 17-18 marca w Zamo­ściu od­były się Mi­strzo­stwa Pol­ski Junio­rek w Zapa­sach. Star­to­wało 86 zawo­dni­czek z 33 klubów, w tym 25 klu­bów z naszego Zrze­sze­nia. Sto­czono 132 walki. Naj­więcej zawo­dni­czek star­to­wało w kate­gorii 63 kg — 15. Kla­sy­fi­ka­cję dru­ży­nową wy­grał MKS Cement Gryf Chełm przed LUKS Suples Kraś­nik i ULKS Olim­pij­czyk Chełm. Zawo­dni­czki z klu­bów Zrze­sze­nia LZS wywal­czyły 22 medale — 6 zło­tych, 4 sre­brne i 12 brą­zo­wych — na 32 moż­liwe do zdo­bycia.

Bartosz Mazerski wygrał bieg maratoński po zamarzniętej tafli jeziora Bajkał

Bartosz Mazerski, zawo­dnik i tre­ner Lek­ko­at­le­ty­cznego Klubu Spor­to­wego Zantyr Sztum, nau­czy­ciel w-f w SP 2 Sztum, samo­rzą­do­wiec, radny Mia­sta i Gminy Szum wygrał XIII edy­cję Bai­kal Ice Mara­thon. Usta­no­wił przy tym rekord trasy, który obe­cnie wynosi 2 go­dziny i 53 minuty. Trzy­na­sty bieg mara­toń­ski odbę­dzie się 7 marca b.r. Start nastąpi z miej­sco­wości Tangoj na pół­no­cno­-zacho­dnim brzegu Baj­kału, meta w Lis­tvance, na prze­ciw­leg­łym brzegu jeziora.

2 złote medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów na HME w łucznictwie

Dwa złote medale przy­wio­zła pol­ska repre­zen­ta­cja z Halo­wych Mi­strzostw Europy w łucz­ni­ctwie se­nio­rów i ju­nio­rów, które roze­grane zos­tały w dniach 7-12 marca we fran­cus­kiej miej­sco­wości Vittel. Złoty medal zdo­była dru­żyna se­nio­rek w skła­dzie Karo­lina Fara­sie­wicz (KS Obu­wnik Pru­dnik), Nata­lia Leś­niak Wio­leta Myszor (obie LKS Łucz­nik Żywiec). Dru­gie złoto, tym razem w łukach blocz­ko­wych zdo­była ju­niorka LKS Łucz­nik Żywiec Maria Skholna.

9 marca 2017

W gminie Trąbki Wielkie Święto Kobiet na sportowo

3 marca 2017 roku z ini­cja­tywy Gmin­nego Zrze­sze­nia LZS w Trąb­kach Wiel­kich i Klubu Se­niora „Pogo­dna Je­sień” w Gołę­bie­wie Wiel­kim na krę­gielni „Tokyo Sta­tion” w Łęgo­wie został zor­ga­ni­zo­wany I Gminny Tur­niej w Bow­lingu Senio­rów z okazji Święta Ko­biet pn. „Żyj zdro­wo i spor­towo”. Nagrody główne ufun­do­wał Bła­żej Kon­kol, wójt Gminy Trąbki Wiel­kie. W tur­nieju udział wzięło 26 senio­rek oraz 8 senio­rów w kate­gorii wie­kowej 60+ z pię­ciu klu­bów seniora.